هیئت دانشجویی آل یاسین از زمان تأسیس در سال ۱۳۷۶ با استعانت از خداوند متعال ، برای احیای سنت حسنه ی فقرزدایی و عدالت گستری که در سالهای پس از انقلاب مرسوم شد ، طرح اردو های جهادی خویش را پایه ریزی کرد.
در این مسیر باتوجه به لزوم تمرکز فعالتیها برای اثر بخشی در یک منطقه و نیز شرایط و حساسیت های منطقه سیستان ، استان سیستان و بلوچستان بعنوان منطقه هدف قرار گرفت ...
با ما تماس بگیرید 02126318204
info@aleyaseen.ir
تصویر عنوان

سایت

خانه  /  کمیته ها   /  بهداشت و درمان   /  اخبار بهداشت و درمان   /  از کلاسهای آموزشی بهداشتی در هیرمند تا آزمایش های پزشکی رایگان در هامون

از کلاسهای آموزشی بهداشتی در هیرمند تا آزمایش های پزشکی رایگان در هامون

عضو کمیته بهداشت هیئت جهادی آل یاسین از برگزاری کلاس های بهداشت بانوان در منطقه هیرمند خبر داد.
خانم مهدیان گفت: به منظورافزایش سطح دانش بهداشتی زنان منطقه، کلاس های بهداشتی با حضور متخصص مامایی و پرسش و پاسخ بانوان شرکت کننده با پزشک متخصص در روستاهای گمشاد، پودینه، کوهکن، فخیره منطقه هیرمند برگزار شد که این دوره با تمرکز بر حضور خانواده های چند مشکلی (بی سرپرست، بد سرپرست، فقر شدید، مشکلات روحی) به اجرا در آمد.

عضو کمیته بهداشتی هیئت جلسات آموزشی و پرسش و پاسخ با متخصص را باعث افزایش دانش عمومی زنان دانست و گفت: برگزاری چنین جلساتی باعث می شود اهمیت موضوعات بهداشتی برای زنان منطقه بیش از پیش روشن شود که این موضوع می تواند باعث افزایش سطح بهداشتی خانواده های این منطقه شود؛ به خصوص این که پرسش و پاسخ به صورت بی واسطه و با حضور پزشکان متخصص انجام می شود که این موضوع نیز در افزایش استقبال از این کلاس ها تاثیر فراوانی داشته است.

مهدیان هم چنین انجام آزمایش های ویژه بانوان در منطقه را نیز از دیگر برنامه های حال حاضر کمیته بهداشت در منطقه خواند و گفت: انجام رایگان آزمایش های ویژه بانوان جهت پیشگیری از بیماری های شایع در منطقه نیز از دیگر اقدامات بوده که در چند روز اخیر درمنطقه هامون انجام شده است.
گفتنی است برنامه های کمیته بهداشت به صورت منطم در مناطق مختلف زابل در حال برگزاری است که تاثیر فراوانی بر افزایش دانش عمومی و جلوگیری از بیماری های شایع در منطقه داشته است.