هیئت دانشجویی آل یاسین از زمان تأسیس در سال ۱۳۷۶ با استعانت از خداوند متعال ، برای احیای سنت حسنه ی فقرزدایی و عدالت گستری که در سالهای پس از انقلاب مرسوم شد ، طرح اردو های جهادی خویش را پایه ریزی کرد.
در این مسیر باتوجه به لزوم تمرکز فعالتیها برای اثر بخشی در یک منطقه و نیز شرایط و حساسیت های منطقه سیستان ، استان سیستان و بلوچستان بعنوان منطقه هدف قرار گرفت ...
با ما تماس بگیرید 02126318204
info@aleyaseen.ir
تصویر عنوان

سایت

خانه  /  اخبار کمیته فرهنگی   /  مسئول کمیته فرهنگی خبر داد: دستِ پُرِ کمیته فرهنگی برای عید غدیر

مسئول کمیته فرهنگی خبر داد: دستِ پُرِ کمیته فرهنگی برای عید غدیر

مسئول کمیته فرهنگی هیات جهادی آل یاسین از برنامه های این کمیته و دست پر این کمیته برای دهه ولایت و عیدغدیر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی هیأت جهادی آل یاسین، مبینی‌کیا مسئول کمیته فرهنگی هیات جهادی آل یاسین درباره برنامه های فرهنگی این کمیته در تابستان جاری عنوان کرد: ما در کمیته فرهنگی سند چشم اندازی داریم که بر اساس اهداف آن طرح نویسی می کنیم و از فعالان می خواهیم که اجرای طرح را بر عهده برگیرند. زیرمجموعه ای داریم به جز زیرمجموعه های دیگر که بحث محتوایی را دنبال می کند که در این بحث برای رده های سنی مختلف، طرح اجرایی فرهنگی وجود دارد و رده سنی کودک، نوجوان و بزرگسال را در برمی گیرد که برای فعالان فرهنگی این طرح تعریف شده است و مجری این طرح در منطقه سیستان و بلوچستان فقط فعالان فرهنگی ما هستند.

وی ادامه داد: ما گروهی ۱۶۰ نفره هستیم که ۱۴۵ نفر از این افراد فعالان فرهنگی سیستان و بلوچستان اعم از خانم و آقا هستند که ۹۵ نفر آن ها روحانی و بقیه خانم هستند و چند نفر آن ها را هم آقایان شخصی فرهنگی تشکیل می دهند. از نظر نحوه اجرا نیز این افراد دسته بندی می شوند و همه آن ها فعالان فرهنگی پویا نیستند.

مسئول کمیته فرهنگی با اشاره به اینکه هر فعال فرهنگی با توجه به پتانسیل خود گام های طرح های ارایه شده را انتخاب و اجرا می کند عنوان کرد: در زمان تولد امام صادق ما طرحی داشتیم که آن را ارایه دادیم و اجرا شد، برای میلاد امام رضا هم طرحی داشتیم که به طور شخصی اجرا شد.

مبینی‌کیا در پاسخ به پرسشی مبنی بر برنامه های کمیته فرهنگی در زمان هفته ولایت خاطر نشان کرد: طرح پیش روی ما، طرح عید غدیر است که برای سه رده سنی طرحی ارایه می شود که تا یکی دو هفته آینده طرح در اختیار فعالان فرهنگی قرار می گیرد تا جزئیات آن اجرا شود.

او در پایان گفت: طرح های ارایه شده که براساس سند چشم انداز طراحی می شود، برنامه ریزی یک ساله دارد و براساس موضوعات مناسبتی تعریف نشده است، اما بعضی از مناسبت ها مانند تولد امام رضا و عید غدیر خاص هستند و گروه محتوایی به طور خاص روی آن ها زمان می گذارند، ولی قرار است که ماهی یکبار طرح اجرایی فرهنگی در راستای اهداف سند چشم انداز تعریف شود و این طرح صرف برنامه مناسبتی نیست.