هیئت دانشجویی آل یاسین از زمان تأسیس در سال ۱۳۷۶ با استعانت از خداوند متعال ، برای احیای سنت حسنه ی فقرزدایی و عدالت گستری که در سالهای پس از انقلاب مرسوم شد ، طرح اردو های جهادی خویش را پایه ریزی کرد.
در این مسیر باتوجه به لزوم تمرکز فعالتیها برای اثر بخشی در یک منطقه و نیز شرایط و حساسیت های منطقه سیستان ، استان سیستان و بلوچستان بعنوان منطقه هدف قرار گرفت ...
با ما تماس بگیرید 02126318204
info@aleyaseen.ir
تصویر عنوان

بسم رب الشهدا و الصدیقین

روند اجرای کار کمیته فرهنگی به این صورت بود که در کنار گروه های عمرانی ، یک گروه فرهنگی در قالب چندین تیم به مدارس روستاهای منطقه می رفتند و به برگزاری کلاسهای فرهنگی برای دانش آموزان می پرداختند.

تجربه برگزاری کلاس های فرهنگی برای دانش آموزان و فعالیت های دیگر فرهنگی برای مخاطبین بزرگسال در سال های گذشته، اعم از برگزاری مراسم ها و جلسات گپ و گفت با مردم منطقه و همچنین برگزاری نمایشگاه عکس و نمایشگاه شهدا در چند روستا، به صورت چرخشی ، ساختار اولیه گروه فرهنگی در اردوی جهادی هیات آل یاسین، تشکیل شد و این روند در سالهای بعد با برنامه ریزی دقیق تر، کیفیتی بالاتر و به روز تر ادامه پیدا کرد.

 

۱-فراهم آوردن زمینه پرورش و تربیت اسلامی اهالی سیستان در مقاطع سنی کودکان ، نوجوانان و جوانان و ایجاد فضای رشد و شکوفایی معنوی و مادی با رویکرد حرکت اجتماعی و با محوریت مساجد و مدارس به عنوان پایگاههای اصلی فعالیت.

۲ -ایجاد شبکه ای از افراد دغدغه مند در کل منطقه سیستان به عنوان فعالان فرهنگی و تقویت بنیه علمی و معرفتی وهمچنین توانمندی مدیریتی و اجرایی این افراد برای پیشبرد امور اجرایی این حوزه و واگذاری گام به گام کل جریان اجرایی فرهنگی به این جمع از نیروهای مستعد بومی رشد یافته در این بستر.

ایجاد شبکه ای فعال و پویا از افراد مستعد و توانمند در زمینه مدیریت و جریان سازی فرهنگی ، به گستردگی کل سیستان اعم از همه روستاهای آن ، که در این گستره با حرکت منسجم و هماهنگ  ، در حوزه پرورش و تربیت و سبک زندگی  اسلامی نسلهای جدید از کودکان تازه متولد شده تا خانواده های نوپای جوانان بومی ، شاهد فعالیت های جدی و زیربنایی فرهنگی باشیم ، تا جایی که  رشد معرفتی و فرهنگی منطقه بعد از مدتی مشهود بوده و این حرکت منجر به حرکت های اجتماعی جدی برای رفع مشکلات و تنگناهاو دستیابی به جامعه اسلامی پویا و مولد در سیستان شود.

اخبار کمیته فرهنگی

  • همزمان با یوم الله سیزدهم آبان، سالروز تسخیر لانه جاسوسی و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، جشنی توسط هیئت آل یاسین در خانه مهر آل یاسین برگزار شد. به گفته مسئول کمیته فرهنگی هیئت آل یاسین، این جشن روز یکشنبه ۱۲ آبان در خانه مهر آل یاسین مستقر در پارک ملت زابل برگزار شد. در این جشن برنامه های متفاوتی

  • جشن پرشور سالروز ازدواج حضرت علی و حضرت فاطمه سلام علیهما در فضایی صمیمی و پرشور در خانه مهر آل یاسین برگزار شد. به گزارش روابط عمومی هیئت جهادی آل یاسین، جشن سالروز ازدواج حضرت علی علیه السلام و حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در فضایی پرشور و صمیمی در خانه مهر آل یاسین  برگزار شد. این جشن که به همت

  • بسم رب الحسین ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله(ع) ، به لطف خداوند و مدد حضرت زهرا(س) هیئت آل یاسین ضمن برگزاری ۱۲ شب جلسه منبر و روضه ،توزیع غذا بین نیازمندان سیستان و حاشیه تهران را نیز انجام داد. در سیستان با مبلغ بیش از ۲۳ میلیون تومان اهدایی خیرین ، اطعام در روستاهای دورافتاده  در ۲۳ منطقه و