هیئت دانشجویی آل یاسین از زمان تأسیس در سال ۱۳۷۶ با استعانت از خداوند متعال ، برای احیای سنت حسنه ی فقرزدایی و عدالت گستری که در سالهای پس از انقلاب مرسوم شد ، طرح اردو های جهادی خویش را پایه ریزی کرد.
در این مسیر باتوجه به لزوم تمرکز فعالتیها برای اثر بخشی در یک منطقه و نیز شرایط و حساسیت های منطقه سیستان ، استان سیستان و بلوچستان بعنوان منطقه هدف قرار گرفت ...
با ما تماس بگیرید 02126318204
info@aleyaseen.ir
تصویر عنوان

بسم رب الشهدا و الصدیقین

روند اجرای کار کمیته فرهنگی به این صورت بود که در کنار گروه های عمرانی ، یک گروه فرهنگی در قالب چندین تیم به مدارس روستاهای منطقه می رفتند و به برگزاری کلاسهای فرهنگی برای دانش آموزان می پرداختند.

تجربه برگزاری کلاس های فرهنگی برای دانش آموزان و فعالیت های دیگر فرهنگی برای مخاطبین بزرگسال در سال های گذشته، اعم از برگزاری مراسم ها و جلسات گپ و گفت با مردم منطقه و همچنین برگزاری نمایشگاه عکس و نمایشگاه شهدا در چند روستا، به صورت چرخشی ، ساختار اولیه گروه فرهنگی در اردوی جهادی هیات آل یاسین، تشکیل شد و این روند در سالهای بعد با برنامه ریزی دقیق تر، کیفیتی بالاتر و به روز تر ادامه پیدا کرد.

 

1-فراهم آوردن زمینه پرورش و تربیت اسلامی اهالی سیستان در مقاطع سنی کودکان ، نوجوانان و جوانان و ایجاد فضای رشد و شکوفایی معنوی و مادی با رویکرد حرکت اجتماعی و با محوریت مساجد و مدارس به عنوان پایگاههای اصلی فعالیت.

۲ -ایجاد شبکه ای از افراد دغدغه مند در کل منطقه سیستان به عنوان فعالان فرهنگی و تقویت بنیه علمی و معرفتی وهمچنین توانمندی مدیریتی و اجرایی این افراد برای پیشبرد امور اجرایی این حوزه و واگذاری گام به گام کل جریان اجرایی فرهنگی به این جمع از نیروهای مستعد بومی رشد یافته در این بستر.

ایجاد شبکه ای فعال و پویا از افراد مستعد و توانمند در زمینه مدیریت و جریان سازی فرهنگی ، به گستردگی کل سیستان اعم از همه روستاهای آن ، که در این گستره با حرکت منسجم و هماهنگ  ، در حوزه پرورش و تربیت و سبک زندگی  اسلامی نسلهای جدید از کودکان تازه متولد شده تا خانواده های نوپای جوانان بومی ، شاهد فعالیت های جدی و زیربنایی فرهنگی باشیم ، تا جایی که  رشد معرفتی و فرهنگی منطقه بعد از مدتی مشهود بوده و این حرکت منجر به حرکت های اجتماعی جدی برای رفع مشکلات و تنگناهاو دستیابی به جامعه اسلامی پویا و مولد در سیستان شود.

اخبار کمیته فرهنگی

  • بسم رب الحسین ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله(ع) ، به لطف خداوند و مدد حضرت زهرا(س) هیئت آل یاسین ضمن برگزاری 12 شب جلسه منبر و روضه ،توزیع غذا بین نیازمندان سیستان و حاشیه تهران را نیز انجام داد. در سیستان با مبلغ بیش از 23 میلیون تومان اهدایی خیرین ، اطعام در روستاهای دورافتاده  در 23 منطقه و

  • به گزارش کمیته فرهنگی و کمیته امداد هیئت آل یاسین ، با حمایت خیرین محترم جهت قربانی در روز عید قربان،مبلغی در حدود30 میلیون تومان جمع آوری گردید و تعداد 39 گوسفند ذیح گردید. این گوسفندها به ترتیب در شهرستانهای نيمروز ( ١٦ عدد )  ، بنجار ( ١٢ عدد ) ، هامون( ٨ عدد) ، زابل و هیرمند یک عدد

  • به همت کمیته فرهنگی آل یاسین ، تعداد 40 نفر از روستانشینان منطقه سیستان که تا بحال به مشهد مشرف نشده بودند ، با همراهی جهادگران بومی به زیارت حضرت علی ابن موسی الرضا اعزام شدند. این حرکت با کمک های خیرین محترم از تهران صورت گرفت ، و همچنین زائران چندین وعده از غذای حضرت حرم علی ابن موسی الرضا