هیئت دانشجویی آل یاسین از زمان تأسیس در سال ۱۳۷۶ با استعانت از خداوند متعال ، برای احیای سنت حسنه ی فقرزدایی و عدالت گستری که در سالهای پس از انقلاب مرسوم شد ، طرح اردو های جهادی خویش را پایه ریزی کرد.
در این مسیر باتوجه به لزوم تمرکز فعالتیها برای اثر بخشی در یک منطقه و نیز شرایط و حساسیت های منطقه سیستان ، استان سیستان و بلوچستان بعنوان منطقه هدف قرار گرفت ...
با ما تماس بگیرید 02126318204
info@aleyaseen.ir
تصویر عنوان

بسم رب الشهدا و الصدیقین

روند اجرای کار کمیته فرهنگی به این صورت بود که در کنار گروه های عمرانی ، یک گروه فرهنگی در قالب چندین تیم به مدارس روستاهای منطقه می رفتند و به برگزاری کلاسهای فرهنگی برای دانش آموزان می پرداختند.

تجربه برگزاری کلاس های فرهنگی برای دانش آموزان و فعالیت های دیگر فرهنگی برای مخاطبین بزرگسال در سال های گذشته، اعم از برگزاری مراسم ها و جلسات گپ و گفت با مردم منطقه و همچنین برگزاری نمایشگاه عکس و نمایشگاه شهدا در چند روستا، به صورت چرخشی ، ساختار اولیه گروه فرهنگی در اردوی جهادی هیات آل یاسین، تشکیل شد و این روند در سالهای بعد با برنامه ریزی دقیق تر، کیفیتی بالاتر و به روز تر ادامه پیدا کرد.

 

1-فراهم آوردن زمینه پرورش و تربیت اسلامی اهالی سیستان در مقاطع سنی کودکان ، نوجوانان و جوانان و ایجاد فضای رشد و شکوفایی معنوی و مادی با رویکرد حرکت اجتماعی و با محوریت مساجد و مدارس به عنوان پایگاههای اصلی فعالیت.

۲ -ایجاد شبکه ای از افراد دغدغه مند در کل منطقه سیستان به عنوان فعالان فرهنگی و تقویت بنیه علمی و معرفتی وهمچنین توانمندی مدیریتی و اجرایی این افراد برای پیشبرد امور اجرایی این حوزه و واگذاری گام به گام کل جریان اجرایی فرهنگی به این جمع از نیروهای مستعد بومی رشد یافته در این بستر.

ایجاد شبکه ای فعال و پویا از افراد مستعد و توانمند در زمینه مدیریت و جریان سازی فرهنگی ، به گستردگی کل سیستان اعم از همه روستاهای آن ، که در این گستره با حرکت منسجم و هماهنگ  ، در حوزه پرورش و تربیت و سبک زندگی  اسلامی نسلهای جدید از کودکان تازه متولد شده تا خانواده های نوپای جوانان بومی ، شاهد فعالیت های جدی و زیربنایی فرهنگی باشیم ، تا جایی که  رشد معرفتی و فرهنگی منطقه بعد از مدتی مشهود بوده و این حرکت منجر به حرکت های اجتماعی جدی برای رفع مشکلات و تنگناهاو دستیابی به جامعه اسلامی پویا و مولد در سیستان شود.

اخبار کمیته فرهنگی

  • دوره دوم تدبر در قرآن سطح اول با همكاري كميته فرهنگي هیات آل ياسين و موسسه خادم الرضا در شهرستان زابل مورخ ١٧ اسفند برگزار شد. دوره تدبر ویژه فعالان فرهنگی منطقه سیستان با هدف بهره گیری از آیات قرآن در فعالیت های فرهنگی منطقه به مدت يكسال به صورت كارگاه سه روزه در هر ماه برگزار خواهد شد. پايان دوره يكساله

  • کارگاه مهارت زندگی در سیستان به گزارش کمیته فرهنگ هیئت آل یاسین؛با حضور استاد سرایی، شش کارگاه در مناطق ششگانه سیستان برای رده سنی جوان، با موضوع ارتباط موفق در خانواده و جامعه در تاریخ 20 و 21آذر ماه برگزارشد.  لازم به ذکر است این دومین دوره برگزاری این سلسله کارگاه ها می باشد و دوره اول در 28 و 29

  • برگزاری کارگاههای آموزشی در تهران جهت آماده سازی اردوی جهادی سال ۹۷   به گزارش کمیته فرهنگی هیئت آل یاسین؛ ۸کارگاه در تهران برای آموزش اعضای فرهنگی هییت آل یاسین جهت آماده سازی برای اردوی جهادی در عید نوروز ۹۷ در حال برگزاریست . این کارگاه ها شامل:خیاطی، تریکو،نمد،کشاورزی، آشپزی، بلوتوث ، کودکان و کارگاه ارتقاء سطح شناختی کودک، میباشد .